Opinie o produktach
Trudny wybór? Sprawdź opinie naszych Klientów
i znajdź produkt, idealny dla Ciebie.
Program
lojalnościowy
4,9/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Trudny wybór? Sprawdź opinie naszych Klientów
i znajdź produkt, idealny dla Ciebie.
Super
OK, dobra dętka
Szybka fajna opona, jednak przy codziennej jeździe trzeba uważać na gorszej jakości asfalt. Trafiło się kilka przebić.
Doceniam przede wszystkim komfort, solidne wykonanie i to, że części są łatwo dostępne. Rower prowadzi się pewnie i dobrze sprawdza się podczas zwykłych codziennych dojazdów. Uważam, że w swojej kateg orii oferuje dobrą jakość w stosunku do ceny.
Moja opinia użytkowania po przejechaniu 130+ km i serwisie gwarancyjnym. Rower kupiłem po porównaniu go z Unibike Geos - oba rowery były na mojej shortliście graveli ze względu na wygodną geometrię i pasujący do mnie rozmiar ramy. Observer wygrał karbonową ramą oraz brakiem przedniej przerzutki, co dla mnie było ważne (mimo że przerzutka Shimano w Observerze jest niższej klasy niż przerzutki w Geosie). Zakup prosty, przez internet z wysyłką do mechanika (tą opcję wybrałem) za którego musiałem dodatkowo zapłacić, ale złożył rower i wyregulował go pięknie. Sprzedawca nie dopracował jednak tego procesu: zapakował w karton instrukcję dla rowerów Corratec w jęz. angielskim i niemieckim. Na infolinii polecili mi pobrać instrukcję pod hasłem observer, która jest ogólna dla wszystkich rowerów (podejrzewam że nie mają instrukcji dla observera). Na infolinii zamieszanie co do daty przeglądu gwarancyjnego: raz powiedzieli że po 30 dniach a inny razem że do 30 dni (w ww. dokumentach znalazłem że do 30 dni jest wersją na piśmie). Jazda na gravelu Oxfeld Observer to przyjemność. Wygodna geometria, duże koła, dobra przerzutka i dobry osprzęt. Rower jest szybki, wydajny, i po prostu ładny. Jeździłem nim po mieście, po szosie, po szutrze oraz lesie i bezdrożach - w każdych z tych warunków rower jest szybki i stabilny. Warto zauważyć że rower preferuje dłuższe łuki przy skręcaniu. Największe plusy: doceniam rower za niską wagę, ponieważ często wnoszę go po schodach. Duża ilość karbonowych elementów dobrze pracuje podczas jazdy w mieście. Ma dużo miejsc montażowych, co w przyszłości pozwoli mi go przerobić na bikepacking. Największe minusy: zastosowane siodło (Selle Italia Model X) jest za bardzo twarde. Z tego co czytałem ten rower jest pierwszą karbonową propozycją firmy Dadelo, w związku z czym nie ma w internecie (05.2026) niezależnych informacji i testów roweru. Model wypuszczony w 2026 roku, będzie dopiero testowany przez pierwszych miłośników dwóch kółek. Wg mnie rower ok!
Super okulary, warte swojej ceny, dobrze spełniają swoją rolę podczas jazdy rowerem.